ZALECENIA POZABIEGOWE

 

 • przez kilka najbliższych dni należy unikać dotykania miejsc, gdzie był podawany wypełniacz;

 • nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew (np. aspiryna);

 • przez kilka dni od zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, ćwiczeń fizycznych oraz spożywania alkoholu;

 • odpowiednie nawodnienie organizmu, aby wspomóc wiązanie kwasu hialuronowego a tym samym uzyskać lepsze efekty;​​​​​​

                WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

 • asymetria ust;

 • występowanie naturalnej dysproporcji między górną a dolną wargą;

 • niewyraźny kontur ust;

                PRZECIWSKAZANIA

 

 • ciąża i okres karmienia piersią;

 • aktywne choroby autoimmunologiczne;

 • aktywna opryszczka;

 • choroba nowotworowa;

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;

               EFEKTY ZABIEGU

 

 • zwiększenie objętości ust;

 • poprawienie konturu ust;

 • likwidacja asymetrii warg;

 NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

tel. 883 995 120

Kontakt

ul. Kolejowa 47 lokal U14
01-210 Warszawa
 

Klinika Medycyny Estetycznej

Ważne linki

recepcja@lavineclinic.pl
 

Czym jest zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym to jedna z najpopularniejszych metod podkreślania kształtu ust. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący składnik tkanki łącznej, której zadaniem jest zatrzymanie wody w skórze i zapewnienie jej właściwego nawodnienia. Preparaty stosowane do powiększenia ust mają postać żelu, który w bezpieczny sposób wprowadzany jest za pomocą igły. Podczas wstrzykiwania preparatu osoba wykonująca zabieg kontroluje ilość substancji i kształtuje usta, aby uzyskać naturalny efekt.

Jak będę wyglądać po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego?

Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego usieciowanego przez pierwsze kilka dni występuje opuchlizna, ponieważ kwas jest humektantem i wiąże wodę w skórze. Wielkość oraz czas utrzymywania się opuchlizny zależna jest od wielu czynników, między innymi od stanu nawodnienia organizmu oraz wielu innych takich jak: choroby immunologiczne, rozrzedzenie krwi(np. przez alkohol), inne stany zapalne w ogranizmie(np. próchnicę). Zazwyczaj w dwóch pierwszych dniach opuchlizna jest największa zwłaszcza na drugi dzień rano poprzez dodatkowe wiązania wody przez noc, natomiast cały okres rekonwalescencji wynosi 4-6 tygodni. Przez ten okres miejsce zabiegowe miejsce zabiegowe od czasu do czasu może wiązać wodę, co za tym idzie mogą wystąpić lekkie nierówności.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu modelowania ust przeprowadzona jest szczegółowa konsultacja z osobą wykonującą zabieg na której omawiany jest efekt, ilość mililitrów oraz technika. Drugi krok to znieczulenie ust specjalną maścią około 5-10 minut. Kwas hialuronowy ma konsystencję żelu i podawany jest za pomocą cienkich, niewielkich igieł. to pozwala na zminimalizowanie siniakó jak i obrzęków po zabiegu.

MODELOWANIE UST

Czy zabieg jest bolesny?

Do zabiegu wykorzystywane jest jedno z najmocniejszym znieczuleń na rynku, aby zabieg przebiegł bezboleśnie, lecz istnieje poczucie lekkiego dyskomfortu przez pacjenta.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Bezpośrednio po zabiegu usta będą spuchnięte nawet o 40% bardziej niż zamierzony efekt. Zabieg umożliwia zwiększenie objętości ust, co tworzy pełniejszy efekt końcowy. W wyniku zabiegu skóra wokół ust może stać się gładka i bardziej elastyczna. Zabieg umożliwia korektę asymetrii ust, wyrównując w ten sposób ich wielkość i kształt. Idealnie wpływa na proporcję twarzy, dzięki czemu uzyskujemy harmonijny efekt.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wpływ na efekt ma wiele czynników, począwszy od naszego trybu życia, ilości spożywanych używek, nawodnienia organizmu, wieku oraz predyspozycji genetycznych. Drugi zabieg ma na celu podtrzymanie efektów, który należy powtórzyć w ciągu 9-12 miesięcy. Natomiast jeśli usta nie mają jeszcze twojego wymarzonego kształtu oraz wielkości drugi zabieg zalecamy wykonać nieco szybciej, nawet po upływie 3-6 miesięcy.

Czy efekt wygląda naturalnie?

Efekt po powiększeniu może być naturalny bądź nienaturalny w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz od technik stosowanych przez naszego specjalistę. Ważne jest, aby na konsultacji przed wykonaniem zabiegu omówić ze specjalistą jakie efekty chce się uzyskać. Nasz specjalista oceni jakie metody oraz ilość preparatu będą odpowiednie dla danej osoby, aby uzyskać wymarzony efekt.

Po jakim czasie widać efekty?

Pierwszy efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Po upływie 4 tygodni możemy mówić już o efekcie końcowym. Wówczas usta są już w pełni zagojone a kwas zdążył się odpowiednio rozłożyć.     

CZAS TRWANIA ZABIEGU

30 minut

__________________________________________

CZAS REKONWALESCENCJI

5-20 dni

__________________________________________

REKOMENDOWANA ILOŚĆ

ZABIEGÓW

1 co 12 miesięcy

__________________________________________

EFEKT WIDOCZNY PO

natychmiast