EFEKTY ZABIEGU

 

 • redukcja opadającej skóry;

 • poprawa elastyczności i jędrności skóry;

 • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej;

 • redukcja zmarszczek;

 • odmłodzenie skóry;

                WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

 • opadająca skóra;

 • brak elastyczności i jędrności skóry;

 • brak napięcia skóry;

 • lekkie zmarszczki;

 • widoczność tzn. chomików

 

                 ZALECENIA POZABIEGOWE

 

 • przez kilka najbliższych dni należy unikać dotykania miejsca, w które został wprowadzony światłowód; 

 • przez kilka dni od zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, ćwiczeń fizycznych oraz spożywania alkoholu;

 • odpowiednie nawodnienie organizmu;

                 PRZECIWSKAZANIA

 

 • ciąża i okres karmienia piersią;

 • aktywne choroby autoimmunologiczne;

 • aktywna opryszczka;

 • stany zapalne skóry (trądzik);

 • choroba nowotworowa;

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;

Dla kogo jest polecany zabieg endolift?

Zabieg Endolift jest polecany dla osób, które mają problem z utratą jędrności skóry, zwisającymi policzkami, opadającymi brwiami, zniwelowaniem worków pod oczami lub podwójnym podbródkiem.

Czy konieczne jest wykonanie serii zabiegowej?

Liczba serii zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta. W niektórych przypadkach pojedyncza seria endoliftu może być wystarczająca, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Jednak w przypadkach bardziej zaawansowanego starzenia i utraty jędrności skóry, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Zazwyczaj zabieg wykonywany jest w serii 2-4 zabiegów, w odstępach około miesiąca, aby zapewnić jak najlepsze efekty oddziałujące na tkanki skórne.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest przeprowadzony przy zastosowania znieczulenia miejscowego, co minimalizuje ból. Pacjent podczas zabiegu czuje jedynie lekkie napięcie i delikatne ukłucie. W trakcie zabiegu może wystąpić mały dyskomfort, ale jest on zwykle bardzo łagodny. Po zabiegu może wystąpić niewielki ból, obrzęk lub siniak, które ustępują po kilku dniach.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty wykonywanego zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już kilka dni po wykonaniu zabiegu, natomiast pełny efekt końcowy jest zazwyczaj widoczny po kilku tygodniach od zabiegu.

Czy zabieg jest skuteczny w walce ze zmarszczkami?

Tak, jak najbardziej. Po zabiegu laserowego liftingu pacjenci zauważają zmniejszenie się głębokości zmarszczek i zwiększenie jędrności skóry.

Czy zabieg jest polecany dla osób w podeszłym wieku?

Zabieg Endolift nie ma górnego limitu wieku, ale głównie zależy od stanu zdrowia ogólnego pacjenta oraz od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zazwyczaj zabieg polecany jest dla osób w wieku powyżej 40 lat, które widzą oznaki starzenia się skóry, tj. zmarszczki, obwisła skóra i utrata jedrności.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CZAS TRWANIA ZABIEGU

30-60 minut

__________________________________________

CZAS REKONWALESCENCJI

3-5 dni

__________________________________________

REKOMENDOWANA ILOŚĆ

ZABIEGÓW

1 co 12-24 miesięcy

__________________________________________

EFEKT WIDOCZNY PO

           kilku dniach od zabiegu

 

ENDOLIFT

Czym jest zabieg Endolift?

Endolift jest innowacyjnym zabiegiem estetycznym, który stosuje się w celu poprawy jędrności i napięcia skóry. Zabieg estetyczny umożliwia szybkie i skuteczne odmłodzenie skóry, jednocześnie nie narażając pacjenta na niepotrzebny ból i komplikacje po zabiegowe. Procedura ta jest całkowicie bezoperacyjna, która polega na wprowadzeniu do skóry cienkiego, elastycznego i giętkiego światłowodu, na którego końcu znajduje się laser CO2. Podczas zabiegu, laser dociera do głębokich warstw skóry, gdzie wywołuje mikrouszkodzenia tkanki, co z kolei stymuluje procesy regeneracyjne i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie, skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a kontur twarzy jest lepiej uwidoczniony. Ponadto, pośredni wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej może mieć stymulacja metabolizmu komórkowego, która wywołuje podniesienie temperatury w tkankachpodskórnych. Dochodzi wówczas do przyśpieszenia procesów metabolicznych w komórkach tłuszczowych, co może prowadzić do ich stopniowego rozpadu i redukcji ilości tkanki tłuszczowej.    Endolift nie jest zabiegiem bezpośrednio ukierunkowanym na redukcję tkanki tłuszczowej, a raczej na poprawę jędrności i napięcia skóry. Jednakże, w niektórych przypadkach zabieg może pośrednio pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej poprzez stymulację metabolizmu komórkowego.

Jakie obszary mogą zostać poddane zabiegowi?

Zabiegowi mogą być podawane obszary na twarzy jak i na całym ciele. Do najczęściej wybieranych wybieranych obszarów na twarzy należy: kontur żuchwy, środkowa i dolna część twarzy, dolna powieka, szyja, podbródek i dekolt. Natomiast na ciele są to ramiona, brzuch, wewnętrzna i zewnętrzna część ud oraz okolice kolan.

Kto wykonuje zabieg Endolift?

Zabieg Endolift w naszej klinice wykonuję specjalista Dr. Mariusz Borkowski, lekarz medycyny estetycznej, który zawsze poszukuję innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie medycyny. Dr. Mariusz Borkowski skupia się na działaniach prewencyjnych, aby maksymalnie wykorzystać zalecane przez siebie terapie. Doktor jest drugim w Polsce lekarzem specjalizującym się zabiegami Endolift, który swoje umiejętności specjalistyczne w tym zakresie zdobywał u samego twórcy ten metody- dr. Ricardo Forte we Włoszech.

Główne założenia zabiegu Endolift.

Zabieg Endolift pozwala osiągnąć imponujące rezultaty w zakresie liftingu skóry, pobudzenia produkcji kolagenu oraz miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Do głównych założeń zabiegu należy również brak konieczności skalpela przy liftingu różnych części ciała, co również prowadzi do niezwykle krótkiego okresu rekonwalescencji oraz szybkiego powrotu do normalnego trybu życia. Dzięki stymulacji procesów regeneracji kolagenu   i elastyny, Endolift pozwala osiągnąć efekt jędrnej i elastycznej skóry, poprawiając jej wygląd i stan zdrowia.

tel. 883 995 120

Kontakt

ul. Kolejowa 47 lokal U14
01-210 Warszawa
 

Klinika Medycyny Estetycznej

Ważne linki

recepcja@lavineclinic.pl