Jaka jest różnica pomiędzy nitką a kwasem?

Korekta nosa nićmi polega na wprowadzeniu cienkich nici, których zadaniem jest uniesienie nosa, natomiast korekta nosa kwasem hialuronowym ma na celu wypełnienie ubytków oraz zniwelowanie wszelkiej asymetrii.

Czy po zabiegu modelowania nosa nićmi dziurki będą bardziej uwydatnione?

Dziurki nosowe po zabiegu nie powinny być bardziej uwydatnione. Zabieg ma na celu przywrócenie proporcji i uniesienie nosa, a nie naruszenie jego elementów anatomicznych.

Czy po zabiegu nos będzie bardzo opuchnięty?

Tak, po zabiegu korekty nosa może wystąpić pewnego stopnia opuchnięcie. Opuchlizna jest naturalnym skutkiem zabiegu, lecz w ciągu kilku dni po zabiegu będzie stopniowo zanikać.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy od wykonania pierwszego zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Jakimi nićmi wykonany jest zabieg?

Zabieg bezoperacyjnej korekty nosa wykonany jest nićmi liftingującymi z haczykami.

Czy po zabiegu jest konieczny opatrunek?

Po zabiegu korekty nosa należy stosować delikatny opatrunek na okolicę nosa przez około 5 dni. Opatrunek jest zalecany ochrony nosa przez przypadkowymi urazami i minimalizacji ryzyka powstawania siniaków oraz obrzęku.

Czy nos zmieni się od przodu?

Jak najbardziej, po zabiegu nos z przodu może się zmienić. Zabieg ten ma na celu poprawienie proporcji i kształtu nosa, co może wpłynąć na jego widoczność z przodu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

                 ZALECENIA POZABIEGOWE

 

 • przez kilka najbliższych dni należy unikać dotykania miejsc, gdzie był podawany wypełniacz;

 • nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew (np. aspiryna);

 • przez kilka dni od zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, ćwiczeń fizycznych oraz spożywania alkoholu;

 • odpowiednie nawodnienie organizmu;​​​​​​

 

 

               WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

 • lekki garb;

 • opadająca końcówka nosa;

 • krzywy nos;

              PRZECIWSKAZANIA

 

 • ciąża i okres karmienia piersią;

 • aktywne choroby autoimmunologiczne;

 • aktywna opryszczka;

 • choroba nowotworowa;

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;

               EFEKTY ZABIEGU

 

 • wyrównanie kształtu nosa;

 • likwidacja niewielkiego garba;

 • uniesienie czubka nosa;

BEZOPERACYJNA KOREKTA NOSA

CZAS TRWANIA ZABIEGU

30 minut

___________________________________________

CZAS REKONWALESCENCJI

5-20 dni

___________________________________________

REKOMENDOWANA ILOŚĆ 

ZABIEGÓW

1 co 12 miesięcy 

__________________________________________

EFEKT WIDOCZNY PO

natychmiast

Czym jest bezoperacyjna korekta nosa?

Niewielka część z nas jest posiadaczem nosa, z którego byłaby w pełni zadowolona. Najczęściej do naszych zmagań należą takie przypadłości jak garb, niesymetryczność oraz brak proporcjonalności nosa. Kształt nosa jest jednym z najczęstszych źródeł kompleksów oraz obniżenia samooceny u kobiet, jak i u mężczyzn. Wymodelowanie nosa, wielu przypadkach nie musi się jednak wiązać z operacją i nieodwracalnymi zmianami. Dla osób pragnących zmienić kształt nosa najlepszą alternatywą są nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. W naszej klinice posiadamy możliwości, do których należą:

 • bezoperacyjna korekta nosa za pomocą nici

 • bezoperacyjna korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego

 

Korekta nosa kwasem hialuronowym a nićmi.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie, która wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie. Wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego w naszej  skórze ubywa, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, w tym przypadku poprzez zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym, dzięki czemu możemy otrzymać pożądane przez pacjenta efekty wymodelowania nosa. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance skóry nosa. Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejsce potrzebujące odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Efektem zastosowania HA w procesie korekcji nosa jest wypełnienie fragmentów, które straciły jędrność bądź objętość likwidując jego niedobór. Następuje wówczas porpawa procesu wiązania wody w komórkach, co za tym idzie poprawa objętości w miejscu gdzie jest wskazana niechirurgiczna korekta nosa. Także w korekcji kształtu nosa wykorzystywane są również nici liftingujące. Nici liftingujące to uznany produkt na światowym rynku medycyny estetycznej. Nici zostały wykonane z kaprolaktonu i włókien kwasu polimlekowego i są całkowicie wchłaniane przez organizm. Rozpuszczają się one w ciągu roku i są całkowicie biodegradowalne. Obecnośc ich w tkankach stymuluje proces odbudowy włókien kolagenowo-elastynowych, poprawiając stopień gęstości skóry. Zabieg modelowania nosa nićmi polega na wprowadzeniu przez czubek nosa igły, by następnie wprowadzić nić zahaczając ją w tkankach tak, aby uzyskać efekt lekko uniesionej końcóki nosa. Korekcja nosa nićmi umożliwia między innymi uniesienie czubka nosa ku górze , optyczne zwężenie nosa aoraz poprawę napięcia skóry.

 

tel. 883 995 120

Kontakt

ul. Kolejowa 47 lokal U14
01-210 Warszawa
 

Klinika Medycyny Estetycznej

Ważne linki

recepcja@lavineclinic.pl